MojAndroid

Len pre prípad, že by sa umelá inteligencia vymkla spod kontroly jej stvoriteľov a chcela by ovládnuť ľudstvo, tak Google plánuje hlboko do jej vnútra integrovať tzv. núdzový vypínač. Obavy z umelej inteligencie a jej narastajúcej inteligencie sú skutočne na mieste. Myslia si to napríklad aj súčasné veľké mozgy, ako Elon Musk a svetoznámy astrofyzik Stephen Hawking. Tí nás varujú pred inteligentným myslením strojov, ktoré by eventuálne mohlo vyústiť do podobného scenára ako z filmu Terminátor. Google však nenecháva nič na náhodu a už teraz pracuje na “vypínači”, ktorý by v prípade najhoršieho vedel umelú inteligenciu úplne vypnúť.

Okrem toho, tím developerov z Deep Mind, vyvíja softvér, ktorý má zabrániť umelej inteligencii učiť sa ako zničiť ľudstvo. Momentálne však nie je možné tzv. “kill switch”, aplikovať na všetky oblasti učenia sa, kvôli čomu nemáme stále úplnú kontrolu nad umelou inteligenciou. Samozrejme, tá zatiaľ ešte nepokročila do takých úrovní, aby mohla skutočne ohroziť ľudstvo, jej vývoj a nárast inteligencie však napreduje míľovými krokmi, čoho dôkazom je aj nový asistent od Google. Ten rozumie ľuďom oveľa lepšie. Koniec koncov, umelá inteligencia môže byť pre ľudstvo spása alebo záhuba.

Náš tip
Umelá inteligencia – spása alebo záhuba budúcnosti? | DISKUSIA

Zdroj: engadget
4.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+