MojAndroid

Google pokračuje vo vylepšovaní asistenta Google Now a pridáva doňho ďalšie funkcie. Pri príležitosti začiatku majstrovstiev sveta vo futbale to boli napríklad nové karty s informáciami o zápasoch v Brazílii a dnes začína Google používateľom sprístupňovať návrhy udalostí pre Google kalendár. Informácie čerpá priamo z e-mailového klienta Gmail.

Funkcia zatiaľ bola aktivovaná len niektorým používateľom, Google ju však pravdepodobne začne postupne sprístupňovať aj ostatným používateľom. Google Now pre návrh stretnutí používa správy z Gmailu, pričom tieto zobrazuje vo forme kariet s možnosťou potvrdiť pridanie udalosti do vášho kalendára. Asistent v Androide podobnú funkcionalitu už podporuje pre získavanie informácií o letoch z potvrdzujúcich správ. Pridanie novej funkcie je teda ďalším krokom k prehĺbeniu prepojenia medzi jednotlivými službami spoločnosti.

googlenow googlenow2

Zdroj: androidpolice

13.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+