MojAndroid

Google spúšťa novú funkciu Nearby, ktorá umožní Android zariadeniam komunikovať s ľuďmi, miestami a zariadeniami, ktoré sú v ich blízkosti. Informoval o tom na svojom blogu. Novinka pracuje v kombinácii pripojení Bluetooth a WiFi, ako aj vysielaním nepočuteľného zvuku, ktorý generuje reproduktor zariadenia.

nearby

Nearby funguje prostredníctvom nového proximity API pomenovaného Nearby Messages, ktoré môžu developeri použiť pri vývoji nových aplikácií. Google momentálne spolupracuje s niekoľkými partnermi, ktorí novú funkcionalitu do svojich aplikácií už zabudovali. Je to napríklad EDjing, ktorý umožní dídžejom sprístupniť na podujatiach zoznam skladieb ľuďom, ktorí môžu následne hlasovať za najobľúbenejšie skladby. V zbierke sa objavila aj aplikácia Pocket Casts pre porovnávanie podcastov medzi sebou a niekoľko ďalších. Postupne však začnú bez pochýb pribúdať ďalšie.

image02
Aplikácia EDjing
image00
Aplikácia Pocket Casts

Nearby Messages API bude dostupné v rámci Google Play služieb od verzie 7.8, kompatibilné bude so zariadeniami bežiacimi na Androide Gingerbread a vyššom, ako aj na konkurenčnej platforme iOS. Výhodou je, že pre jeho fungovanie nie je potrebné mať založené Google konto. Podrobné informácie ohľadom použitia nového API nájdu vývojári už čoskoro na stránkach Googlu.

Zdroj: Google

 

15.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+