MojAndroid

Podobné nastavenie, ako vykonal Facebook. Aj Google mení pravidlá pri zásahoch voči neželanému obsahu zdieľanému cez Drive. Zatiaľ sú mimo jeho záujem osobné účty.

Očakávaný krok

Google, ako jeden z hlavných hráčov oznámil svoje novinky v oblasti neprípustného zdieľania súborov a obsahu cez Drive. Akýkoľvek obsah, ktorý bude nahraný na službu Drive a dostane sa do rozporu s pravidlami Google, bude obmedzený. Pokrytí sú v prvom kroku Google Workspace zákazníci a tiež G Suit Basic a Business zákazníci. Zásah spoločnosti bude vyzerať tak, že vedľa samotného súboru, ktorý sa do rozporu s pravidlami dostane sa objaví takéto označenie a zároveň nebude možné takýto obsah zdieľať s inými ľuďmi. Ak už bol súbor zdieľaný pred tým, ako ho systém označil, odkaz na stiahnutie nebude aktívny. Takto vyzerá predstava Google o zásahu voči súborom a obsahu, ktorý na Drive nepatrí.

Zdroj: Ondrej Beracka

Ako vlastník danej položky nahratej na Drive dostanem samozrejme aj upozornenie, že prišlo k takémuto zásahu a bude možnosť požiadať o preskúmanie správnosti postupu. Nakoľko o prvotný scan a vyhodnotenie súboru ako rozporného s pravidlami sa stará algoritmus, pri nahlásení zlého zaradenia už by mali najatí zamestnanci Google preveriť osobne, či skutočne vybraná položka porušuje pravidlá spoločnosti. Toto sa v minulosti nedialo, zásah voči súboru proste Google vykonal. Nasadenie novinky sa aktivovalo od 14. decembra 2021 a ďalšie dva týždne sa bude postupne aplikovať na vybraný segment zákazníkov.

Aj keď oficiálna správa neuvádza podrobnosti o osobných účtoch, bude iba otázka času, kedy Google nasadí takéto pravidlá aj na nich. Ak totiž prebieha zdieľanie súborov, ktoré napríklad porušujú autorské práva cez súkromné Drive úložiská, nie je to vo výsledku žiadny rozdiel, oproti biznis zákazníkovi, ktorý robí identické zdieľanie. Ako aj upozorňuje Google, ich úložisko nie je úplne súkromným priestorom, na ktorom by sme si mohli nechávať akýkoľvek obsah a dokonca ho aj zdieľať bez kontroly.

Náš tip
Podvod zneužívajúci Slovenskú poštu pokračuje

31.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+