MojAndroid

Google znovu o čosi vylepšil navigáciu v aplikácii Mapy. Konečne sme sa dočkali zobrazovania informácií o maximálnej povolenej rýchlosti na danom úseku cesty. O tejto novinke začali informovať viacerí používatelia aplikácie po tom, ako sa prepli do režimu navigácie.

Náš tip
Google Mapy Beta majú ďalšiu obrovskú aktualizáciu, pomôžu vyhnúť sa clu či trajektom

Novinka sa podľa všetkého zobrazuje ako drobná ikonka v ľavom dolnom rohu obrazovky. Táto funkcia bola dlho očakávaná mnohými používateľmi aplikácie a jej príchod je namieste aj preto, že je dostupná už aj v navigačnej aplikácii Waze, ktorá tiež patrí pod Google. Niektorí používatelia vidia novinku iba v systéme Android Auto, no iní ju našli aj v regulárnej aplikácii na smartfóne či tablete. Tu novinka funguje rovnako, akurát bola presunutá do pravého dolného rohu obrazovky.

speed-sign-android-auto

Napriek našej snahe sa u nás nová funkcia zatiaľ nezobrazila. To môže byť spôsobené viacerými faktormi. Buď Google novinku u nás ešte ani neplánuje spustiť, alebo ju jednoducho uvoľňuje postupne tak, ako sme na to zvyknutí. V každom prípade ide o zaujímavé rozšírenie, ktoré uľahčí používanie aplikácie mnohým používateľom. Hoci dátum zverejnenia funkcie u nás potvrdiť nevieme, už teraz sa na to tešíme a veríme, že to bude čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Reddit via Android Authority

15.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+