MojAndroid

Android Auto zažíva v poslednej dobe veľký nárast popularity a stále viac modelov áut ho podporuje. Systém ponúka aj navigáciu Google Maps. Tá dostala po dlhšej dobe aktualizáciu, ktorá celkom výrazne mení vzhľad prostredia Máp.

Po dlhšej dobe zmena, rozlúčte sa s pôvodným menu

Mapy Google (alebo aj Google Maps) sú rozhodne jedna z najlepších aplikácií na navigáciu (a takisto jedna z mála, ktoré Android Auto podporuje). Všetko však potrebuje zdokonalenie či zmenu, ktorá im už dlhšie chýbala. Nakoniec sa však používatelia dočkali.

Zmenou, ktorú postrehne bežný vodič používajúci Android Auto je zrušenie Menu v hornej ľavej časti obrazovky. Namiesto neho sa v spodnom ľavom rohu objavilo ozubené koliesko Nastavení.

Naľavo sa nachádza staršia verzia s menu v hornej časti, napravo je nová verzia s chýbajúcim menu
Naľavo sa nachádza staršia verzia s menu v hornej časti, napravo je nová verzia s chýbajúcim menu nahradeným nastaveniami

Okrem iného táto novinka znamená, že prístup dotykom sa obmedzil na prehľadávanie aktuálnej trasy. Veci ako Kontakty, Nedávne ciele a iné budú prístupné len hlasovými príkazmi. Určite je to bezpečnejšie a možno aj pohodlnejšie ovládať (obzvlášť počas jazdy) auto hlasom, než sa rozptyľovať ťukaním do displeja.

Aj Lišta vyhľadávania sa zmenila, musíte si však na celú zmenu počkať

Ďalšou z radu zmien, ktoré sa dotkli Google Máp pre Android Auto je určite zmena funkcionality Lišty vyhľadávania. Pred jazdou je potrebné zadať, kam by vás Mapy mali naviesť. Po dotyku lišty sa rozdelí na tri časti: Nedávne, Kategórie a Osobné. Práve v poslednej z nich sa nachádzajú všetky vaše preferencie, Obľúbené aj Označené miesta.

Nové nastavenia ponúkajú niekoľko možností
Nové nastavenia ponúkajú niekoľko možností

Na túto aktualizáciu je jednoducho potrebné si počkať, keďže ju Google zasiela do áut postupne. Ak aj vaše auto dostalo túto verziu Google Máp, určite sa s nami v diskusii podeľte o vaše skúsenosti s ňou.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Auto podporuje už viac ako 500 modelov automobilov
Náš tip
Chcete aj vy navigáciu Sygic v Android Auto? Takto o tom môžete rozhodnúť
13.10.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+