MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila minulý týždeň svoje nové logo. Ide o pomerne veľkú zmenu a hoci farby ostali nezmenené, font nového loga je úplne zmenený. Najvýraznejším písmenom v logu je červené ‘e’ na konci, ktoré je tradične otočené o niekoľko stupňov okolo svojej osi. Pozorné oči zahraničných redaktorov si všimli, že prakticky identické písmeno ‘e’ má vo svojom novom logu aj spoločnosť Lenovo.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Podľa všetkého ide o skutočnú zhodu okolností. Tiež je veľmi zaujímavé, že rovnaké písmeno majú vo svojom logu dve z najväčších technologických spoločností na svete. Tiež je možné, že táto náhoda bude v budúcnosti skvelým odrazovým mostíkom pre grafické znázornenie spolupráce týchto dvoch spoločností. Vzhľadom na to, aké meno majú spoločnosti vo svete, je celkom možné, že rovnaký typ písmena ‘e’ použijú aj ďalšie firmy, najmä tie v technologickom priemysle.

Zdroj: The Verge

7.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+