MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila minulý týždeň svoje nové logo. Ide o pomerne veľkú zmenu a hoci farby ostali nezmenené, font nového loga je úplne zmenený. Najvýraznejším písmenom v logu je červené ‘e’ na konci, ktoré je tradične otočené o niekoľko stupňov okolo svojej osi. Pozorné oči zahraničných redaktorov si všimli, že prakticky identické písmeno ‘e’ má vo svojom novom logu aj spoločnosť Lenovo.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Podľa všetkého ide o skutočnú zhodu okolností. Tiež je veľmi zaujímavé, že rovnaké písmeno majú vo svojom logu dve z najväčších technologických spoločností na svete. Tiež je možné, že táto náhoda bude v budúcnosti skvelým odrazovým mostíkom pre grafické znázornenie spolupráce týchto dvoch spoločností. Vzhľadom na to, aké meno majú spoločnosti vo svete, je celkom možné, že rovnaký typ písmena ‘e’ použijú aj ďalšie firmy, najmä tie v technologickom priemysle.

Zdroj: The Verge

7.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Dano3266

    Veľkú zmenu si predstavujem trochu ináč ako zmeniť font. Toto vyzerá na 5 minútové hranie sa v PS pri poobednej káve v robote ;)

  • Maher787

    ja by som povedal že je tam toho v tých logách viac spoločného než jedno e ale všetky písmená lebo je to ten istý font len Lenhovno použilo hrubšie písmená ako Gúgel :)

+