MojAndroid

Niekoľko týždňov po oznámení reštrukturalizácie Google ukázal svetu aj svoje nové logo. Ide o ďalší krok spoločnosti, ktorým chce svetu ukázať, ako sa mení a vyvíja. Nový logotyp Googlu ostáva vo svojej podstate nezmenený, stále pozostáva s písmen Google v prevedení štyroch rôznych farieb. Čo sa zmenilo, je font, ktorý odstránil pätky písmen. Tie boli súčasťou loga pomerne dlhú dobu. Niekoľkými slovami by sa dalo nové logo opísať ako flat-ovejšie a modernejšie než bývalo doteraz.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Google v rámci zmeny hlavného loga prináša novinky aj v dobre známom logu “G”. To už nebude len modrej či bielej farby, ale podobne ako názov Google ho budeme vídavať v prevedení štyroch farieb. Podobne tomu bude aj pri logu mikrofónu, ktoré sa používa všade tam, kde je k dispozícii funkcia Google Voice Search.

google_3

V histórii spoločnosti nejde vyslovene o najväčšiu zmenu loga. Určite sa to však dá povedať o posledných rokoch, kedy Google logo síce pretváral do flat dizajnu, no font ostával stále rovnaký. Ako sa logo Googlu vyvíjalo, si môžete pozrieť aj vo videu. Ak vás zaujímajú ďalšie detaily ohľadom návrhu loga, môžete si pozrieť aj špeciálnu stránku, ktorú pripravil Google.

Zdroj: google

2.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • BluetoothSK

    hnus

    • M@t3j

      Nesuhlasim, podla mna je to pekne

+