MojAndroid

Populárna aplikácia Google Keep je obvykle využívaná pre písanie poznámok. Hoci aplikácií určených pre kreslenie na obrazovke je množstvo, dokáže to aj Keep. Teraz prichádza funkcionalita, ktorá obohatí práve zážitok z kreslenia. Ide o nové mriežky a linajky, ktoré v prípade kreslenia rozhodne napomôžu.

Náš tip
7+1 najlepších To-Do aplikácií pre Android
Náš tip
Google Keep je po aktualizácii o niečo farebnejší

Google Keep | Aktualizácia

Aplikácia Google Keep síce nedostáva veľa aktualizácií, obvykle však dostane práve tie funkcie, ktoré si vyžiadajú samotní používatelia. Teraz dostáva aktualizáciu práve verzia Keep pre Android, ktorej obsahom sú nové nástroje pre kreslenie, a to rôzne vodiace čiary, mriežky a iné linajky. Ide o veľmi jednoduchú funkciu a bude k dispozícii v režime výkresu. Toto vylepšenie ocenia najmä používatelia, ktorý kombinujú Keep s väčšou obrazovkou, tabletom či stylusom.

Náš tip
Google dokumenty sa dočkali integrácie s Keepom. Umožnia ľahšie vkladanie poznámok
Náš tip
Do úloh v aplikácii Google Keep už môžete pridávať podkategórie

Funkcia prišla pred platformou Android aj do prostredia Chrome OS. Rovnako v tomto prípade prichádza aj možnosť vytvoriť bodkovanú alebo štvorcovú plochu. To môže byť následne využité aj pri jednoduchých hrách pre deti, ktoré vyžadujú základy kreslenia. Aktualizácia je už aktuálne v distribúcii s kódovým označením 5.0.251. Potešili vás nové funkcie v rámci aplikácie Google Keep? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+