MojAndroid

Webová verzia aplikácie Google Kalendár ponúka množstvo doplnkov, ktoré vám poskytujú rýchly prístup k niektorým obľúbeným aplikáciám. Na bočnom paneli dnes už okrem aplikácií Keep a Úlohy nájdete aj aplikáciu Google Mapy.

Po kliknutí na ikonu sa vám zobrazí mini verzia starých známych Google Máp. Na jej domovskej obrazovke hore nájdete vyhľadávacie pole a dole karty s nedávnymi vyhľadávaniami a uloženými miestami. Výsledky v nich sa vám zobrazujú na základe údajov z ostatných zariadení, v ktorých ste prihlásený s rovnakým účtom.

Google Kalendár doplnok Google Mapy 1

Keď kliknete na pole vyhľadávania, zobrazia sa vám tri navrhované kategórie – Potraviny, Jedlo so sebou a kategória Hotely. Ak na jednu z nich kliknete, zobrazia sa vám prevádzky z danej kategórie, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Google Kalendár doplnok Google Mapy 2

Takmer identické prostredie ako má plná aplikácia

Vyhľadávanie funguje klasicky ako v plnej verzii aplikácie. Po vyhľadaní miesta sa vám v hornej časti zobrazí jeho miesto na mape, zatiaľ čo v dolnej polovici nájdete karusel s obrázkami a pod ním skratky Trasa, Uložiť, Odoslať do telefónu a Kopírovať odkaz. Ďalej sa vám taktiež zobrazia otváracie hodiny, telefónne číslo, recenzie a iné informácie o prevádzke.

Google Kalendár doplnok Google Mapy 3

Miniaplikácia vám tiež umožňuje vyhľadávať trasy. Zobrazí vám všetky potrebné informácie o tom, ako sa na konkrétne miesto dostať a taktiež alternatívne trasy. Pre viac informácií máte možnosť kliknúť na tlačidlo otvoriť v mapách alebo tlačidlo Podrobnosti. Tie vám na novej karte otvoria webovú verziu Google Máp.

Google Kalendár doplnok Google Mapy 4

Doplnok Máp vo webovej verzii aplikácie Google Kalendár je jednoduchý, ale veľmi dobre prepracovaný a kompletný. Väčšina používateľov tam nájde všetko čo hľadá. O tomto novom doplnku informoval portál 9to5Google.

Náš tip
Google Asistent získava nové bezpečnostné funkcie, nechýba inkognito režim
15.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+