MojAndroid

Spoločnosť Google pokračuje vo vylepšovaní svojich mobilných aplikácií, ktoré slúžia k jednoduchšiemu a rýchlejšiemu prístupu ku Google službám. V posledných mesiacoch bolo hlavným vylepšením aplikácií, ako sú Google Fotky alebo Gmail, pridanie tmavého režimu. V prípade populárneho Google Kalendára teraz ale spoločnosť prináša dlho požadovanú funkciu jednoduchého presúvania udalostí v kalendároch. Informáciu o novej funkcii priniesol server AndroidPolice.

Dlhodobý problém presúvania udalosti medzi kalendármi

Služba Google Kalendár sa roky teší obľube medzi používateľmi hlavne kvôli tomu, že vytvorené kalendáre sa v nej dajú zdielať s inými používateľmi. Zároveň sa dajú synchronizovať aj s aplikáciami tretích strán. V neposlednom rade je výbornou funkciou prepojenie s iným Google službami ako je napríklad Gmail. Pri používaní mobilnej aplikácie Google Kalendár si ale väčšina používateľov všimla, že nemôžu presúvať udalosti medzi jednotlivými vytvorenými kalendármi. Pre ich presunutie museli vždy otvoriť webovú verziu Google Kalendára, čo bolo v niektorých situáciach nepohodlné a zdĺhavé. Používatelia na tento problém upozorňujú tvorcov aplikácie už dlhšiu dobu.

Nová funkcia sa nemusí objaviť okamžite

Zdá sa, že ich požiadavka bola konečne vypočutá. Niektorým používateľom sa začal objavovať prepínač, ktorým možno jednoducho zvoliť, ku ktorému kalendáru sa má udalosť priradiť. Akonáhle budete mať funkciu v aplikácii aktívnu, zobrazí sa vám nová položka s názvom Schôdzky. Kliknutím na prepínač potom presuniete udalosť na ľubovoľný účet, ktorým ste v aplikácii prihlásený. Nie všetkým používateľom sa ale nová funkcia zobrazuje. Niektorým pre jej aktiváciu pomohlo vynútené zastavenie aplikácie, vymazanie jej medzipamäte alebo preinštalovanie. Novú verziu Google Kalendára nainštalujete buď z obchodu Google Play alebo z tohto linku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

 

11.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+