MojAndroid

Google Asistent si za roky svojej existencie prešiel dlhým vývojom a momentálne je označovaný ako najpokročilejší hlasový asistent. Hlavným dôvodom je najširšia podpora svetových jazykov, pokročilý systém prevodu hlasu na text, prepojenie s množstvom platforiem a hlavne priame prepojenie s Google vyhľadávačom. Podľa portálu AndroidCentral teraz získava dve nové funkcie, ktoré prispejú k jeho lepšiemu zabezpečeniu.

Inkognito režim dostáva už aj Google Asistent

Prvou funkciou je možnosť zapnúť režim pre hosťa (Guest) alebo inak cudziu osobu, ktorá nevlastní zariadenie. V podstate ide o Inkognito režim, ktorý už roky poznajú používatelia internetového prehliadača Google Chrome. Pred časom ho získali aj aplikácie YouTube a Google Mapy. Výsledky vyhľadávania a heslá sa v takomto režime neukladajú do histórie aplikácie.

“Ľahkým hlasovým príkazom môžete zapnúť režim pre hostí a vaše interakcie s Asistentom sa v tomto režime nebudú ukladať do vášho účtu. Režim pre hostí môžete kedykoľvek vypnúť, aby ste získali opäť úplné a prispôsobené prostredie Asistenta Google.”

Rahul Roy-Chowdhury, viceprezident spoločnosti Google pre ochranu osobných údajov

O napadnutom účte budete v Asistentovi informovaný okamžite

Druhá nová funkcia vás upozorní bezpečnostnými upozorneniami s vysokou viditeľnosťou na to, že váš účet bol napadnutý. Jej cieľom je vás informovať o situácii čo najrýchlejšie, aby ste mohli rýchlo zareagovať.

“Keď zistíme závažný problém so zabezpečením účtu Google, automaticky vám zobrazíme upozornenie v aplikácii Google asistenta a pomôžeme vám ho vyriešiť. Nie je pritom potrebné kontrolovať e-maily ani upozornenia telefónu. Nové upozornenia nemôžu byť sfalšované, takže si môžete byť vždy istí, že pochádzajú od nás. V najbližších týždňoch začneme sprístupňovať funkciu obmedzenému počtu používateľov a začiatkom budúceho roka plánujeme širšiu expanziu.”

Rahul Roy-Chowdhury, viceprezident spoločnosti Google pre ochranu osobných údajov

Náš tip
OK dokument – elektronické podpisovanie dokumentov jednoducho
9.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+