MojAndroid

Google Asistent ide s dobou. To, že dokáže spievať, vieme už dávno. Teraz do jeho “zoznamu skladieb” pribudla ďalšia. Spieva o tom, aby ste nosili na tvárach rúška.

When in public, wer a mask
Just a teeny, weeny task
It helps keep us safe and sound
Health and care, all around
One your mouth and on your nose
Good to cover both of those

O tejto novinke informoval portál Android Police. Nižšie si môžete pozrieť a vypočuť, ako pieseň znie.

Vyskúšať sme to chceli aj my, ale neúspešne. Google Asistent na konci videa spomína, že ak chceme  skladbu počuť, máme sa ho opýtať či nosí masku. Po otázke nám nezačne spievať, len ukáže nejaké Google vyhľadávania. Vyzerá to tak, že funkcia (zatiaľ) nie je dostupná všade.

Google Asistent

Nie to prvýkrát, čo sa Google Asistent naučil novú skladbu. Už v marci sme mali možnosť počuť pieseň, v ktorej spieva, ako si správne umývať ruky. Toto funguje aj u nás, stačí povedať “Hey Google, help me wash my hands”.

Ruky by sme si mali umývať pravidelne, bez ohľadu na to, či vo svete panuje pandémia alebo nie. Benefity nosenia rúška už poznajú snáď všetci. V prvom rade jeho používaním chránime okolie, nie seba. A nie, nedokáže ochrániť stopercentne, ale jeho nosenie výrazne znižuje prenos nákazy.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry
13.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+