MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov aplikácií priamo od Google, a aktualizujete si aplikácie pravidelne, určite ste si povšimli, že jedna z najobľúbenejších Google aplikácií – Kalendár, dostala značný redizajn.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dizajnový jazyk z Androidu Pie

Vzhľad aktualizovanej aplikácie je možné popísať ako Material Design 2.0, ktorý poznáme z najnovšej verzie Androidu. Množstvo Google aplikácií si touto kozmetickou zmenou už prešlo, a teraz už vieme, že sa k nim zaraďuje aj aplikácia s Kalendárom. Náš názor na tento redizajn je veľmi kladný. Aplikácia pôsobí plynulým dojmom a je možné sa v nej zorientovať omnoho rýchlejšie. Navyše, výzor ide ruka v ruke s podobnou aplikáciou od Google s názvom To-Do, takže poteší, že Google synchronizuje aktuálny vzhľad pre svoje nové, ale aj pomerne staršie aplikácie. Na snímkach obrazovky nižšie si môžete pozrieť zopár zmien v rôznych zobrazeniach. Ak chcete mať Google Kalendár s Material Design 2.0 aj vy, stačí, keď prejdete do Obchodu Play, a aplikáciu si jednoducho aktualizujete.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Aktualizácia aplikácie Google Fotky prináša Material Design 2.0
Náš tip
ARCore v1.5 pridáva podporu pre OnePlus 6T, ROG Phone, Xperiu X a iné
Náš tip
Najpopulárnejší mobilný operačný systém oslavuje 10 rokov. Všetko najlepšie!
27.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dano

  Google kalendár rozhodne nevyzerá a nefunguje zle, ale jedna vec ma trápi – keď dám zdielať niečo (Youtub aplikácia, stránka v internetovom prehliadači) tak sa mi tam tento kalendár neobjaví a nemôžem tak na pár klikov dať si pripomienku na večer k čomu sa mám vrátiť. Business Calendar to zvláda…
  A mimochodom čo tak urobiť článok o tom aké sú problémy s Google synchronizáciou kalendára pri udalostiach viac ako rok dopredu? Nikde som sa o tom pomaly nedočítal za tie roky čo používam Google služby. A je to teda riadny prúser… Môžem k tomu poskytnúť viac informácií.

  • Tomáš Kanálik

   Ahoj, vďaka za reakciu. Mne osobne Google Kalendár s takouto synchronizáciou nerobil ešte problémy. Je tento problém aj u viac ľudí?

   • Dano

    To je všeobecná “vlastnosť” služieb Google ako som zistil. Problém sa neprejavuje pokiaľ sa používa jedno zariadenie ktoré sa v podstate iba synchronizuje na server, tam funguje všetko na 100% (jednocestná záloha). Problém nastáva ak sa robia udalosti priamo na servery, alebo na viacerých zariadeniach (cez webové rozhranie napríklad) a hlavne musia byť udalosti viac ako rok (plus cca pár týždňov) dopredu… Na server sa všetko korektne uloží, to je v poriadku, ale do zariadení (na ktorých sa to nerobilo priamo) sa tieto udalosti a zmeny nedostanú. Vraj sa “včas” objavia keď bude treba. Ale teda nie… Osobne som vyskúšal a v deň udalosti na telefóne nič nebolo…
    (Pozor – neplatí to napríklad pre periodické udalosti, tam to je OK aj na niekoľko rokov dopredu, pokiaľ teda nezačínajú vyše roka dopredu… Platí to pre klasické jednorazové udalosti)
    Schválne si skúste vytvoriť dačo dva roky dopredu (napríklad taká poznámka že končí STK) a pozrite si na inom zariadení či sa tam objaví… Nič nebude. Prípadne si ju vytvorte na webe a pozrite či sa objaví v telefóne. Nič.
    Riešenie na to je, raz za pol roka reset údajov v kalendári zariadenia (nie bežná vec, treba vedieť postup), potom sa načíta rok dopredu korektne.

   • Dano

    Existuje aj jedna aplikácia kalendára čo s tým problém nemá, ona pracuje na inom princípe synchronizácie, neviem či neprepisuje komplet databázu…

+