MojAndroid

Minulý mesiac spoločnosť Google priniesla náhľad funkcie, ktorá umožňovala kopírovať a vkladať údaje na vašom smartfóne automaticky a prediktívne. Táto funkcia bola prezentovaná ako využitie návrhov z vášho účtu v prehliadači Chrome a aplikovanie týchto údajov do iných aplikácií. Teraz prichádzajú ďalšie aktualizované informácie.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Prvou aktualizáciou je inteligentný výber textu bez nutnosti dlhého stlačenia a označenia textu. Android O s využitím strojového učenia a špeciálnych algoritmov automaticky po vašom dvojitom kliknutí označí napríklad adresu z kontaktov alebo telefónne čísla. K dispozícii dostanete napríklad možnosť volania prostredníctvom aplikácie pre telefonovanie alebo navigáciu na danú adresu prostredníctvom aplikácie Mapy, navyše to všetko v reálnom čase.

Náš tip
Android GO je určený pre tie najlacnejšie zariadenia na trhu | Google I/O 2017

Údaje prenesené a analyzované z prehliadača Chrome môžu byť použité napríklad pre prihlásenie do aplikácie Twitter. Napomôcť môžu rozhodne aj „open-source“ nástroje Tensor Flow Lite priamo z dielne spoločnosti Google. Slúžia práve pre využívanie prvkov umelej inteligencie vo forme strojového učenia a analýzy. Implementovanie týchto funkcionalít do aplikácií vývojárov tretích strán môže priniesť viac efektivity a tiež rýchlosti pri každodennej práci so smartfónom.

Zdroj: engadget

19.5.2017
  • Lukas Vyletel

    No a udaje prenesene a analyzovane z prehliadaca Google Chrome dalej mozu posluzit na este lepsie targetovanie reklamy prave na vas ;o)

  • tesak

    Je to super, milujem umelu inteligenciu, minule som si chcel pozriet porno a google mi sam vyhladal čo mam rad :)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+