MojAndroid

Minulý mesiac spoločnosť Google priniesla náhľad funkcie, ktorá umožňovala kopírovať a vkladať údaje na vašom smartfóne automaticky a prediktívne. Táto funkcia bola prezentovaná ako využitie návrhov z vášho účtu v prehliadači Chrome a aplikovanie týchto údajov do iných aplikácií. Teraz prichádzajú ďalšie aktualizované informácie.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Prvou aktualizáciou je inteligentný výber textu bez nutnosti dlhého stlačenia a označenia textu. Android O s využitím strojového učenia a špeciálnych algoritmov automaticky po vašom dvojitom kliknutí označí napríklad adresu z kontaktov alebo telefónne čísla. K dispozícii dostanete napríklad možnosť volania prostredníctvom aplikácie pre telefonovanie alebo navigáciu na danú adresu prostredníctvom aplikácie Mapy, navyše to všetko v reálnom čase.

Náš tip
Android GO je určený pre tie najlacnejšie zariadenia na trhu | Google I/O 2017

Údaje prenesené a analyzované z prehliadača Chrome môžu byť použité napríklad pre prihlásenie do aplikácie Twitter. Napomôcť môžu rozhodne aj “open-source” nástroje Tensor Flow Lite priamo z dielne spoločnosti Google. Slúžia práve pre využívanie prvkov umelej inteligencie vo forme strojového učenia a analýzy. Implementovanie týchto funkcionalít do aplikácií vývojárov tretích strán môže priniesť viac efektivity a tiež rýchlosti pri každodennej práci so smartfónom.

Zdroj: engadget

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

2pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Je to super, milujem umelu inteligenciu, minule som si chcel pozriet porno a google mi sam vyhladal čo mam rad :)

2
Lukas Vyletel

No a udaje prenesene a analyzovane z prehliadaca Google Chrome dalej mozu posluzit na este lepsie targetovanie reklamy prave na vas ;o)

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+