Google prináša automatické kopírovanie a vkladanie textu s využitím prvkov umelej inteligencie

19. mája 2017 2

Minulý mesiac spoločnosť Google priniesla náhľad funkcie, ktorá umožňovala kopírovať a vkladať údaje na vašom smartfóne automaticky a prediktívne. Táto funkcia bola prezentovaná ako využitie návrhov z vášho účtu v prehliadači Chrome a aplikovanie týchto údajov do iných aplikácií. Teraz prichádzajú ďalšie aktualizované informácie.

TIP:Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Prvou aktualizáciou je inteligentný výber textu bez nutnosti dlhého stlačenia a označenia textu. Android O s využitím strojového učenia a špeciálnych algoritmov automaticky po vašom dvojitom kliknutí označí napríklad adresu z kontaktov alebo telefónne čísla. K dispozícii dostanete napríklad možnosť volania prostredníctvom aplikácie pre telefonovanie alebo navigáciu na danú adresu prostredníctvom aplikácie Mapy, navyše to všetko v reálnom čase.

TIP:Android GO je určený pre tie najlacnejšie zariadenia na trhu | Google I/O 2017

Údaje prenesené a analyzované z prehliadača Chrome môžu byť použité napríklad pre prihlásenie do aplikácie Twitter. Napomôcť môžu rozhodne aj “open-source” nástroje Tensor Flow Lite priamo z dielne spoločnosti Google. Slúžia práve pre využívanie prvkov umelej inteligencie vo forme strojového učenia a analýzy. Implementovanie týchto funkcionalít do aplikácií vývojárov tretích strán môže priniesť viac efektivity a tiež rýchlosti pri každodennej práci so smartfónom.

Zdroj: engadget

Zapojte sa do diskusie (2)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • Lukas Vyletel

    No a udaje prenesene a analyzovane z prehliadaca Google Chrome dalej mozu posluzit na este lepsie targetovanie reklamy prave na vas ;o)

  • tesak

    Je to super, milujem umelu inteligenciu, minule som si chcel pozriet porno a google mi sam vyhladal čo mam rad :)

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: