MojAndroid

Google v rámci “Vitals” Androidu O, predstavil na Google I/O 2017 niekoľko noviniek, ktoré sa zameriavajú na optimalizáciu systému. Tá sa sústredí predovšetkým na plynulý chod aplikácií a na to, aby zbytočne nevybíjali batériu.

Náš tip
Android O prinesie notifikačné bodky na ikonách aplikácií | Google I/O 2017

Podľa Google aplikácie už teraz dokážu fungovať veľmi plynulo a spustiť sa aj dvakrát rýchlejšie ako kedysi. Samozrejme, stále si myslí, že ďalšou optimalizáciou ich dokáže ešte viac zrýchliť a zefektívniť ich fungovanie. Dosiahnuť to chce najmä prostredníctvom tzv.”rozumných limitov”, ktoré obmedzia to, čo môžu vykonávať aplikácie na pozadí tak, aby zbytočne nevybíjali batériu.

K lepšej výdrži by mali dopomôcť aj samotní developeri. Tí získajú nový nástroj Play Console Dashboard, ktorý im pomôže s analýzou ich aplikácie tak, aby zistili, čo spôsobilo vybíjanie batérie, pády alebo spomalenia používateľského prostredia. Dokonca ich navedie do časti kódu, kde by mohla byť chyba a ponúkne aj riešenie problému. To by malo viesť k menšiemu počtu aplikácií, ktoré by mohli spôsobovať v systéme problémy.

Náš tip
Google Play Protect vás ochráni od škodlivých aplikácií aj nájde váš smartfón | Google I/O 2017

Ďalšou novinkou je tiež rýchlejšie bootovanie systému, ktoré má byť až dvakrát rýchlejšie ako doteraz. Android O tak prináša skutočne viacero zaujímavých zmien. Stále ide pritom iba o beta verziu, ktorú si ale už dnes môžu vyskúšať majitelia Nexusov a smartfónov Pixel.

Zdroj: engadget

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+