MojAndroid

Dostať prácu v spoločnosti Google nie je tak jednoduché, ako si mnohí z vás myslia. Medzi viac ako 64 000 zamestnancov po celom svete sa dostanú naozaj len tí najlepší a častokrát sa v Googli “zdržia” iba niekoľko rokov. Mnohí zo zamestnancov chcú totižto riešiť vlastní biznis, a tak si zakladajú vlastné spoločnosti, prípadne start-upy. Google si to uvedomuje a keďže o svoje talenty nechce prísť, plánuje vytvoriť vlastný inkubátor pre začínajúce spoločnosti. Hovoria o tom dohady z viacerých zahraničných zdrojov.

Zdroj: artificialbrains.com
Zdroj: artificialbrains.com

Inkubátor by mal umožniť zamestnancom Googlu popri zamestnaní vytvárať vlastné projekty a start-upy, ktorým by Google ponúkal čiastočné financovanie a priestor na fungovanie s tým, že by projekty realizovali pod jeho krídlami, a ten by ich teoreticky mohol po vyvinutí reálneho produktu odkúpiť. Touto cestou by si Google udržal vo svojich sférach talentovaných ľudí a mohol by ich ďalej zapájať do svojich projektov. Sme sami zvedaví, či sa tieto informácie potvrdia. Ak áno, bude to znamenať pre start-upovú scénu naozaj mnoho.

Zdroj: AndroidAuthority

25.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+