MojAndroid

Väčšina firiem v tejto dobe vyhodnocuje svoje finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Urobil tak aj Alphabet, materská firma spoločností Google, YouTube či Nest, ktorý vo finančnom výkaze poukazuje na medziročný nárast príjmov. Dve čísla hovoria samé za seba – príjem $20,25 miliardy a čistý zisk $4,2 miliardy.

google-alphabet-titulka

Najviac Alphabetu zarobili veľké projekty ako Google vyhľadávanie, YouTube, Nexus, Chrome či Google. Práve posledná z menovaných spoločností si vedie veľmi dobre a aktuálne disponuje finančnou hotovosťou vo výške $75 miliónov. Google tiež navýšil počet zamestnancov, a to až na 64 115 kusov. Ostatné projekty však nie sú tak ziskové. Menšie spoločnosti dokopy vyprodukovali síce väčší príjem (166 miliónov dolárov oproti 80 miliónom v minulom roku), no ich prevádzková strata sa ešte viac prehĺbila, a to z $633 mil. na 803 miliónov dolárov. Ako však vieme, Brin aj Page však držia tieto projekty pri živote kvôli ich budúcnosti a vývoju, takže veríme, že Alphabetu prinesú peniaze aspoň v budúcich rokoch.

Náš tip
Alphabet zrejme predá Boston Dynamics – výrobcu nadčasových robotov

Zdroj: abc.xyz

22.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+