MojAndroid

Spoločnosť Google kúpila v roku 2013 výrobcu moderných robotov Boston Dynamics, aby robila pokroky aj v tomto atraktívnom priemysle. Podarilo sa jej to a pod vedením Andyho Rubina výrobca robotov prosperoval a priniesol niekoľko skutočne zaujímavých robotov. Teraz sa ale súčasná spoločnosť Alphabet chce zrejme výrobcu robotov vzdať.

Náš tip
Robot Atlas novej generácie otvára dvere a zdvíha krabice | VIDEO

Podľa dostupných informácií by s tým spoločnosť Alphabet nemala mať veľké problémy, keďže sa už objavili aj prví záujemcovia o odkúpenie výrobcu robotov. Patria sem napríklad spoločnosti Amazon a Toyota, ktorým nie je tento priemysel cudzí. Dôvodom, pre ktorý sa gigant rozhodol opustiť toto atraktívne odvetvie priemyslu, je zrejme široké portfólio aktivít, ktorým sa spoločnosť venuje. Vývoj pokročilých robotov údajne nekorešponduje dobre s ostatnými činnosťami spoločnosti, ktorá zatiaľ neobjavila v tomto smere komerčný potenciál. Za týmto rozhodnutím možno stojí aj fakt, že sa spoločnosti Alphabet nepodarilo uzavrieť dôležité zmluvy s vládnymi zložkami, ktoré by týchto robotov odkupovali.

Práve predaj spoločnosti by tak mohol byť pre Alphabet najlepším riešením. Nepochybne ide o perspektívneho výrobcu, ktorého sa s radosťou ujme iná spoločnosť, ktorá sa v tomto smere výraznejšie angažuje. Povráva sa, že práve odchod Andyho Rubina, milovníka robotiky, bol v tomto smere kľúčový. V poslednej dobe sa tiež rozšírili protesty týkajúce sa obáv z toho, že roboty nahradia ľudské práce, s čím spoločnosť Alphabet nechce byť v žiadnom prípade spájaná, a tak je možno úplné opustenie tejto sféry tým najlepším riešením.

Zdroj: Bloomberg via The Verge

18.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+