MojAndroid

V priebehu októbra sú postupne zverejňované hospodárske výsledky spoločností za uplynulý kvartál. Ešte pred tým, ako sa po celom svete spustia hlavné vianočné nákupy, sa firmy podelia s verejnosťou o to, ako sa im darilo v prvej časti druhého polroku. Internetový gigant Google sa nemal za čo hanbiť, práve naopak.

Oproti rovnakému obdobiu z minulého roku si firma výrazne polepšila. Celkový čistý zisk za tento štvrťrok predstavoval 4 miliardy dolárov, zatiaľ čo celkové príjmy boli na úrovni 18,7 miliardy. To znamená 13% nárast obratu a fantastický 45% nárast v čistých príjmoch spoločnosti. Aj napriek tomu, že Google ponúka množstvo svojich služieb úplne zadarmo, sa znovu ukázalo, že spoločnosť dokáže zaznamenať fantastický zisk.

Tento štvrťrok je pritom posledný, kedy majú hospodárske výsledky spoločnosti takúto podobu. Po reštrukturalizácií a vzniku materskej spoločnosti Alphabet v septembri tohto roku budú finančné výsledky Google rozdielne, no tieto posledné údaje ešte zahŕňajú všetky odvetvia spoločnosti vrátane tých, ktoré teraz nepatria pod Google, ale pod materskú spoločnosť Alphabet. Zaujímavé je, že nevieme presne povedať, akú zásluhu na týchto výsledkoch má Android. Táto časť spoločnosti totiž spadá pod hospodárske výsledky v kategórii Ostatné, a tak vieme porovnať iba túto kategóriu s predchádzajúcimi obdobiami. Oproti minulému štvrťroku narástol obrat produktov z tejto kategórie o 11 % na aktuálnych 1,9 miliardy USD, vďaka čomu ide o najrýchlejšie rastúcu časť spoločnosti medzi týmito obdobiami.

Zdroj: Google via pocketnow

23.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+