MojAndroid

Okuliare Google Glass zrejme netreba špeicálne predstavovať. Pred pár rokmi sa do nich vkladala obrovská nádej a mali predstavovať takmer až nutnosť pre množstvo moderných ľudí. Google Glass sa nepodarilo naplno preraziť, no z času na čas sa objavia informácie o tom, kde sa tieto smart okuliare s kamerou využívajú.

Oživenie nevydarenej legendy

Momentálne rozvírila vody správa, že okuliare Google Glass budú v upravenej verzii Enterprise Edition nasadené do prevádzky vo vyše 50 renomovaných spoločnostiach. Ide napríklad o DHL, Opel, Samsung, The Boeing Company, Volkswagen, AGCO či Dignity Health. Prvé ohlasy zo spoločností sú nadmieru pozitívne. Glass im ponúkajú práve pomocné informácie v zornom poli, kým môžu pokojne robiť inú prácu. Zároveň sa zvýšila produktivita zamestnancov.

Produktový manažér spoločnosti Alphabet (rodičovská firma Google) uvádza veci na pravú mieru a vraví: “Už to nie je experiment. Experiment to bol pred 3 rokmi. Teraz sme v plnej výrobe spolu s našimi zákazníkmi a partnermi.”

Vedúci experimentálneho oddelenia Google X Divízie je obozretnejší: “Zatiaľ nebudeme predpovedať, kam povedie táto cesta. Zameriame sa na miesta, kde sa z okuliarov naozaj získa úžitok a túto cestu absolvujeme s nimi. Sme ovorení tomu, kam nás to zavedie.”

Nechýbajú hardvérové vylepšenia

Čo sa týka vylepšení, Google Glass Enterprise Edition momentálne prichádzajú s 8 MP kamerou (pred tým 5 MP) a zlepšenou výdržou. Glass tiež obsahujú rýchlejšiu WiFi i procesor a červené svetielko indikujúce nahrávanie video-záznamu. Zaujímavosťou je, že Glass EE budú kompatibilnejšie s viacerými druhmi okuliarov so špeciálnymi úchytmi, Bohužiaľ, nedajú sa pripojiť k vlastným okuliarom.

Zdroj: theverge.com, pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+