MojAndroid

Pamätáte sa ešte na inteligentné okuliare od Google? Ak áno, tak si určite spomínate na to, koľko veľa sa o nich písalo. V tom čase to vyzeralo tak, že Google má s okuliarmi Google Glass veľké plány. Tie sa však nakoniec nenaplnili. A hoci sme o nich už nejaký ten rok nepočuli, tak teraz internetový gigant pre ne znenazdajky vydal novú aktualizáciu.

Update prináša majiteľom okuliarov podporu pre Bluetooth a pribalil aj niekoľko opráv chýb a zlepšenie výkonu okuliarov. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že Google obnovil svoj záujem o technológiu inteligentných okuliarov, tak zrejme tomu tak nie je. Aktualizácia bude podľa viacerých dohadov len akýmsi zadosťučinením za to, že si ich niekto kúpil. Predsa len, nešlo práve o lacnú záležitosť – jeden kus vás v čase ich najväčšej slávy totižto vyšiel na 1500 dolárov.

Takže, žiadny veľký comeback okuliarov sa nekoná, aspoň zatiaľ nie. A je veľmi otázne, či Google ich vývoj niekedy obnoví alebo sa skôr vydá skôr inou cestou. Už dlhšie sa spoločnosť totižto zaujíma o virtuálnu realitu, čoho dôkazom je aj nedávne odhalenie plánov na výrobu samostatne fungujúceho VR headsetu.

Zdroj: trustedreviews

 

 

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+