MojAndroid

Hoci okuliare Google Glass nezožali taký úspech, ako by výrobcovia očakávali, Google neprestal pracovať na ich vylepšovaní. Iba nedávno sme videli dôkaz, že zariadenie podobné okuliarom od Google prešlo certifikáciou a teraz boli uvoľnené ďalšie informácie, ktoré naznačujú, aké novinky prinesie nová generácia inteligentných okuliarov od Google.

Novinky sa týkajú modelu Google Glass Enterprise Edition, o ktorom sme už v minulosti počuli a malo by ísť o edíciu určenú do podnikovej sféry. Najnovšie dohady naznačujú, že Google testuje niekoľko rôznych druhov dizajnu. V jednom prípade by napríklad mali okuliare ponúknuť robustnejší rám a špekuluje sa aj o tom, že zariadenie bude poháňané úspornejším procesorom od Intelu, ktorý by sa v kombinácii s ostatnými faktormi mal postarať o výrazné predĺženie výdrže batérie na jedno nabitie.

Dizajn okuliarov by ale mal ostať zachovaný, no pribudnúť by mala možnosť zložiť zariadenie tak, ako sme na to zvyknutí pri klasických okuliaroch. Google údajne venoval veľa času zvýšeniu odolnosti a praktickosti celého zariadenia, čo by malo byť kľúčovým faktorom k tomu, aby nová generácia okuliarov zaznamenala väčší úspech, ako tá predchádzajúca. Okuliare by mali byť predstavené niekedy neskôr tento rok a ako sme spomínali, zamerané by mali byť na podnikovú sféru.

Zdroj: 9to5 Google via pocketnow

24.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+