MojAndroid

Google Fotky sú jednou zo služieb spoločnosti Google, ktorá sa stále teší veľkej obľube a nehrozí jej zrušenie ako v prípade sociálnej siete Google+. Okrem funkcie multimediálneho prehliadača slúžia aj k automatickému zálohovaniu fotografii a videí používateľov Android smartfónov s Google účtom. Google teraz v rámci mobilnej aplikácie Google Fotiek prináša staronovú funkciu Memories (Spomienky). Upozornil na ňu server TheVerge.

Google Fotky Spomienky

Memories – obdoba populárnych Príbehov v Instagrame?

Google Fotky už roky ukladajú a triedia vaše fotografie podľa dátumu, kedy boli vyhotovené. Nasledujúce roky vyberá Google Asistent najzaujímavejšie fotografie v dátume ich vytvorenia s dodatkom Prežite tento deň ešte raz. Práve táto funkcia teraz získava novú podobu, ktorá najviac pripomína známe Príbehy (Stories) sociálnej siete Instagram.

Súkromná funkcia s možnosťou zdieľania

Podobne ako Príbehy aj Memories sa zobrazujú vo vrchnej časti aplikácie v grafických kruhoch. Rozdiel medzi funkciami je ale v tom, komu sú určené. Príbehy (Stories) v službe Instagram sú po dobu 24 hodín viditeľné pre vašich sledovateľov alebo hocikoho, kto si váš verejný účet vyhľadá. Memories sa zobrazujú iba vám a jedna sa tak o súkromnú funkciu. Používateľ má ale možnosť poslať Spomienku svojim kontaktom cez jednoduché konverzačné okno.

Google Fotky Memories

Tlač v reťazcoch zatiaľ len v USA

Spolu s funkciou Memories predstavil Google aj možnosť vzdialeného tlačenia fotografii z Google Fotiek v reťazcoch CVS Pharmacy a Valmartu. Tlač je za poplatok. Toto vylepšenie sa týka len amerického trhu a pre nás nie je tak dôležité. Funkcia Memories príde postupne na jednotlivé trhy vrátane slovenského.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Dokumenty Google dostávajú aktualizáciu s dlho očakávanou funkciou

 

14.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+