MojAndroid

Aplikácia Google Fotky zmenila spôsob, akým milióny používateľov po celom svete ukladajú svoje fotografie. Dnes väčšina cloudových úložísk ponúka určité množstvo dát, väčšinou Gigabajtov, ktoré keď zaplníte, ďalšie fotografie jednoducho neuložíte. Ak vám nevadí kompresia, ktorú používa Google (ktorá nie je až taká zlá), môžete svoje fotografie ukladať na úložisko Googlu. Je jedno, koľko ich tam budete mať, nikdy sa nestane, že už nemáte miesto. Úložisko je neobmedzené.

Náš tip
Google Fotky vyfarbia čierno-biele zábery + ďalšie novinky | Google I/O 2018

Organizovanie fotografií je dôležité hlavne kvôli prehľadnosti

Spoločnosť usilovne pracuje na tom, aby používatelia vedeli fotografie lepšie organizovať alebo vyhľadávať. Teraz ale prináša veľmi požadovanú funkciu. Dnes spoločnosť oznámila, že si budete môcť fotografie označiť za “obľúbené”. Táto možnosť by už mala prísť v aktualizácii v tomto týždni.

Mať možnosť neobmedzeného úložiska je určite výborná vec, nemusíte sa obávať, že ho bude málo. Nemusíte fotografie vymazávať kvôli uvoľneniu miesta, no prináša to so sebou aj negatíva. Problém môže nastať vtedy, keď máte tisíce fotografií a trvá dlhý čas nájsť tú správnu z nich. Google urobil skvelú prácu s rozoznávaním fotografií, informáciami o mieste, kde boli vyfotografované, no nikdy to nenahradí možnosť pridať fotografie ako obľúbené.

Doteraz boli používatelia nútení svoje obľúbené fotografie ukladať do zložiek, ktoré si museli vytvoriť. Nie je to nič zložité, no ich označenie za obľúbené jedným kliknutím je určite jednoduchšie a pohodlnejšie. Na používanie tejto funkcie stačí otvoriť fotografiu a kliknúť na hviezdičku, aby sa fotografia označila ako obľúbená. Potom jednoducho uvidíte zbierku obľúbených fotografií na vrchu, nad vašimi albumami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Používate aplikáciu Google Fotky?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+