MojAndroid

Po tom, čo Google kúpil Fitbit, to bolo už len otázkou času, kedy začne tieto zariadenia predávať aj cez svoj vlastný obchod. Táto chvíľa sa pomaly blíži, ale zatiaľ sú zariadenia Fitbit len spomenuté na stránke. Ešte zrejme chvíľu potrvá, kým si ich budú môcť prví záujemcovia kúpiť zo spomínaného obchodu.

fitbit versa

Fitbit hodinky budú už čoskoro v obchode Google

V hlavnom nadpise zámerne spomíname len to, že sa zobrazujú, pretože sa ešte nedajú kúpiť. Android Central spomína, že zatiaľ sa v Google obchode zobrazuje iba banner s privítaním. Ide o privítanie Fitbit zariadení do rodiny.

Google spoločnosť kúpil ešte v novembri 2019 za viac než 2,1 miliardy dolárov, ale celý proces nákupu naťahovala EÚ, pretože skúmala, či nejde o porušenie protimonopolného zákona. Nejaké väčšie námietky zo strany EÚ nepadli, tak nakoniec prebehlo zlúčenie.

 

Keďže ešte stále sa na tieto firmy dívajú nejakí vyšetrovatelia, Google ešte nemohol začať s predajom týchto zariadení. Kliknutie na banner používateľov presmeruje do obchodu Fitbit. Ak sa akvizícia dokončí, Fitbit obchod pravdepodobne zanikne. Používatelia si tak budú kupovať nové hodinky Fitbit už len z obchodu Google.

Náš tip
Fitbit už oficiálne patrí pod Google. Čakajú používateľov nejaké zmeny?

1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+