MojAndroid

Prvé informácie o tom, že Google kupuje spoločnosť Fitbit, sa začali objavovať približne pred rokom a neskôr boli oficiálne potvrdené. Proces akvizície bol dokončený práve v týchto dňoch. Spoločnosť Fitbit o tom svojich používateľov informovala prostredníctvom e-mailu. Ten sme dostali aj my.

Informácie priamo od riaditeľa Fitbit

E-mail napísal samotný zakladateľ a riaditeľ spoločnosti, James Park. Informuje v ňom, že Fitbit je na trhu už 13 rokov. Za tento čas dokázal predať vyše 120 miliónov nositeľných smart zariadení vo viac než 100 krajinách. Teší sa z toho, že niektorí používatelia sa dokonca poďakovali za to, že tieto zariadenia v niektorých prípadoch dokonca pomohli zachrániť ich životy.

fitbit versa

Všetky predané zariadenia spoločne doteraz zaznamenali vyše 275 triliónov krokov či 15 miliárd hodín spánku. Fitbit je vo svete nositeľnej elektroniky známy pojem a výrobky tejto spoločnosti patria dlhodobo medzi to najlepšie. James Park tieto úspechy vidí len ako začiatok. Google má vraj pomôcť k rýchlejšiemu napredovaniu, novým a rýchlejším inováciám, ktoré sa v konečnom dôsledku odrazia v lepšom výslednom produkte.

Používatelia sa nemusia ničoho obávať

Zákazníci Fitbitu sa spočiatku obávali toho, čo im táto akvizícia prinesie alebo skôr zoberie. Obávať sa ale nemusia. Všetky funkcie, ktoré majú radi, samozrejme zostanú a budú sa naďalej vylepšovať tak, aby ponúkli čo najlepší používateľský zážitok. Nechystá sa ani ukončenie podpory prepojenia s iOS zariadeniami.

 

E-mail sa ďalej spomína, že spoločnosti záleží na názore zákazníkov a rovnako aj na ich bezpečnosti. Google bude pokračovať v ochrane citlivých používateľských údajov aj naďalej. Fitbit stále zostane transparentný a používateľ bude mať stále plnú kontrolu nad svojimi dátami.

Náš tip
Aktuálne: Xiaomi je na rovnakej “čiernej listine” ako Huawei
15.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+