MojAndroid

Zobrazilo sa vám včera alebo dnes na smartfóne upozornenie, že došlo k zmene vo vašom Google účte a musíte sa znovu prihlásiť? Nie ste sami. Podobný problém hlásili používatelia po celom svete a hoci upozornenie pôsobí nebezpečne, v skutočnosti šlo o technickú chybu a nie hackerský útok.

Google ucet odhlasneie

Google sa za problémy ospravedlnil a ubezpečil používateľov, že sa jednoducho môžu prihlásiť späť do svojho účtu bez akýchkoľvek obáv. Väčší problém majú majitelia zariadení Google WiFi a OnHub, ktorých zariadenia boli v niektorých prípadoch resetované a musia ich znovu nastaviť.

Veľmi podobný problém mala aj sociálna sieť Facebook, kde sa tiež vyskytli prípady, kedy boli používatelia odhlásení. Aj v tomto prípade šlo o chybu, no táto bola spôsobená so zabezpečovacím systémom, ktorý má ochrániť účty v prípade opakovaného prihlasovania pri narušení bezpečnosti. K takému narušeniu nedošlo a aj v tomto prípade šlo o zlyhanie systému, za ktoré sa Facebook ospravedlnil.

Ak ste v poslednej dobe zbadali takéto podozrivé správanie na vašom účte na Google či Facebooku, môžete zostať pokojní. Stačí sa prihlásiť späť, obe platformy by mali mať už problém vyriešený a vy môžete bez obáv pokračovať v používaní ich služieb.

Zdroj: engadget, Google Play help, Android Police

25.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+