MojAndroid

Google je jednou zo spoločností, ktorá otvorene hovorí o svojej firemnej politike a nebojí sa svetu ukázať ani zákulisie svojho biznisu. Už neraz Google na internete zverejnil videá a fotografie svojich serverových fárm, pričom najnovšie vyhlásil aj iniciatívu s názvom Zero Waste to Landfils. Tá hovorí o 100% spracovaní odpadu z dátových centier Googlu.

google-datacenter-places-07

Google túto podmienku už teraz spĺňa v 6 svojich datacentrách a už čoskoro chce, aby ju plnili úplne všetky datacentrá, ktoré má po celom svete. Tie aktuálne spracúvajú približne 86% svojho odpadu, takže nebudú musieť prejsť až tak brutálnou zmenou. Google však nechce túto zmenu presadiť len vo svojich datacentrách. Hovorí o 100% spracovaní odpadu v jeho jedálňach a kuchyniach.

“Je to pre nás rozhodne výzva v tom, ako robíme a používame veci, no nie je to nemožné.” – Jim Miller, VP pre globálne operácie, Google.

Google samozrejme nie je jedinou spoločnosťou, ktorá má podobné “ekologické” plány. Napríklad Apple už dnes prevádzkuje svoje datacentrá z čistej energie, pričom ju chce používať aj vo svojich kanceláriách. Tam dosiahol minulý rok 93% využitie čistej energie, čo je rovnako výborný výsledok. Bodaj by malo viacero firiem podobné ciele do budúcnosti a ekologické zmýšľanie.

Zdroj: Google, 2

15.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+