MojAndroid

Čitatelia, ktorí pozorne sledujú naše články, určite zahliadli správu o službe Google NearbyMalo ísť o akýsi bezdrôtový lokálny multiplayer, ktorý by spojil hráčov rovnakej hry, ak sa nachádzali na jednom mieste. Dnes sa ale dozvedáme o službe Google Copresence, ktorá sa javí ako nadstavba tohto systému. Má ísť o systém, ktorý umožní bezdrôtový prenos akýchkoľvek údajov medzi Android a iOS zariadeniami. Nepôjde teda už iba o zdieľanie údajov z hier, ale aj o zdieľanie fotografií, videí, súborov a dokonca aj správ.

google copresence

Na identifikáciu zariadení poslúži GPS poloha alebo dáta poslané cez Bluetooth, no Google rozmýšľa aj nad použitím “whisper” technológie, ktorá komunikuje cez ultrazvukové vlny. Podobne dnes s okolím interaguje Google Chromecast. Samotný prenos súborov potom bude prebiehať cez vytvorenú Wi-Fi sieť alebo priamo cez Wi-Fi Direct. O použití tejto technológie sa zatiaľ len šepká, no Google s ňou má zrejme veľké plány. Už dnes do Google Play Services umiestnil niekoľko obrázkov, ktoré napovedajú príchod tejto služby a podniká niekoľko ďalších krokov, aby sa Google Copresence stal skutočnosťou. Ako sa vám tento nápad pozdáva?

Zdroj: AndroidPolice

1.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+