MojAndroid

Nová verzia Google Play služieb prináša so sebou aj novú funkciu zvanú Nearby Players. Tá sa v aplikácií nahádzala údajne už niekoľko týždňov, no až teraz ju Google niektorým používateľom aj aktivoval. Upozornil na to zahraničný portál AndroidPolice.

Nearby Players, teda blízky hráči, je funkcia, ktorá vás upozorní na hráčov, ktorí vo vašom blízkom okolí hrajú rovnakú hru, a to buď všetkých používateľov Androidu vo všeobecnosti, alebo len na hráčov z vašich okruhov na sociálnej sieti Google+. Nové multiplayer hry môžete vyhľadávať štandardnou cestou, alebo si nechať zobraziť tie, ktoré hrajú hráči vo vašej bezprostrednej blízkosti. To môžu vo svoj prospech využiť napríklad hry, ktoré pre multiplayer využívajú lokálne Wi-Fi alebo Bluetooth. Nájsť vás však budú môcť len v prípade, že túto funkciu nezakážete a necháte ju povolenú.

Na získanie polohy využíva nová funkciu GPS, Wi-Fi, Bluetooth, a dokonca mikrofón. Na jej aktivovanie budete potrebovať najnovšiu verziu Google Play služieb a aplikácie Google hry. Samozrejme, Google novinku nesprístupnil všetkým, ale len obmedzenému počtu používateľov.

13.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+