MojAndroid

Internetový prehliadač Google Chrome je azda najobľúbenejším prehliadačom po boku ikon ako Mozilla Firefox či Opera. Vývojári neustále pracujú na tom, aby bol ich prehliadač čo najlepší na používanie. Zlepšujú funkcie, no niekedy dôjde aj ku výraznejšej zmene dizajnu prostredia. K jednej takej zmene nedávno došlo a vy tak máte šancu pozrieť sa na vlastné oči, ako to celé vyzerá.

Náš tip
Google Chrome si prešiel touto malou zmenou

Všetky vylepšenia pod jedným prepínačom

Vďaka tomu, že Chrome sa radí medzi open source aplikácie, je možné sledovať postup pri zlepšovaní celého prehliadača. Takýmto spôsobom sa zistilo okrem iného aj to, že Chrome sa stáva lepšie optimalizovaným pre dotykové počítače.

Náš tip
Ako sa zbaviť otravných upozornení v Chrome na Androide? | NÁVOD

Pokiaľ si chcete vyskúšať akékoľvek nové funkcie, potrebujete do vyhľadávacej lišty napísať nejaký prepínač (ang. flag). Napríklad prepínač pre získanie nového vzhľadu tzv. “Touchable refresh” vyzerá nasledovne: chrome://flags#top-chrome-md. Je ale pomerne otravné písať pre každú novú funkciu osobitný prepínač. Preto to Google uľahčil tým, že na všetky tieto funkcie vytvoril jednotný prepínač.

Nové vylepšenia si môžete aktivovať jednoducho prepínačmi v článku
Nové vylepšenia si môžete aktivovať jednoducho prepínačmi v článku

Ako aktivovať nový vzhľad?

Prepínač pre aktiváciu celého nového vzhľadu je už momentálne dostupný pre Chromium a Chrome Canary. Vyzerá pritom nasledovne: chrome://flags#uifood. Jeho meno je “uifood” a súvisí s novým používateľským rozhraním. Fungovať bude na na operačných systémoch Windows, Linux, Mac, aj Chrome OS.

Aktiváciou prepínača sa dostanete ku novému vzhľadu používateľského rozhrania
Aktiváciou prepínača sa dostanete ku novému vzhľadu používateľského rozhrania

Pokiaľ by ste si teda chceli vyskúšať nové prostredie, rozhodne neváhajte využiť tento prepínač. Neskôr sa môžete o skúsenosti podeliť v diskusii pod článkom.

7.6.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+