MojAndroid

Spoločnosť Google ohlásila príchod novej Material Design témy už na svojej tohtoročnej konferencii Google I/O. Teraz prichádza aj do prostredia známeho prehliadača Google Chrome. Malo by sa tak stať kozmeticky v mobilnej, ale aj v “desktop” verzii.

Google Chrome | Material Design

Nová téma sa vyznačuje zaoblenými hranami, svetlým farebným prevedením a prvkami, ktoré prakticky korešpondujú s ostatnými produktmi spoločnosti Google vrátane grafického spracovania samotného operačného systému Android vo svojej čistej podobe. Po stránke funkčných zmien by sme sa mohli dočkať aj zobrazenia kariet v horizontálnom rozpoložení. Na desktope je následne tých funkčných zmien o čosi viac.

Pokiaľ sa nový dizajnový jazyk dostane automaticky ku všetkým používateľom, môže to ešte nejaký ten čas potrvať. V súčasnosti je však už k dispozícii aj možnosť manuálnej aktivácie tohto dizajnového jazyka prostredníctvom Chrome Flags. Ide o pomerne jednoduchý zákrok, stačí do poľa vyhľadávania nakopírovať odkaz “chrome://flags/#enable-chrome-modern-design” a povoliť experimentálnu funkciu.

Páčia sa vám dizajnové zmeny, ktoré si pripravila spoločnosť Google? Rozoznali by ste zmeny oproti staršej verzii v rámci prostredia známeho prehliadača Google Chrome? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Neviete na čo sa pozeráte? Táto aplikácia rozozná budovy, rastliny a iné objekty

Náš tip
Služba Google Lens je dostupná už aj v slovenčine

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+