MojAndroid

Google vracia úder a žaluje spoločnosť Rockstar, ktorá predstavuje združenie viacerých spoločností pod vedením Apple a Microsoftu. Táto aliancia má na svedomí niekoľko žalôb na výrobcov Android zariadení, ktorí používajú patenty vo vlastníctve Rockstar. Aby sme všetko uviedli na pravú mieru, táto spoločnosť nevytvorila žiadny z nich. Namiesto toho zamestnáva ľudí, ktorí hľadajú zaujímavé patenty z technologických odvetví a v prípade možností ich kupuje. Následne svoje patentové portfólio používa v boji proti konkurencii, na vymáhanie finančného odškodného či získavanie licenčných poplatkov za používanie patentov.

Patent-troll-zdroj-idownloadblog.com_

Google začiatkom týždňa podal na Rockstar sťažnosť na súde v San Jose snažiac sa o rozsudok v jeho prospech, ktorý by zamietol porušovanie siedmich patentov vo vlastníctve aliancie. Internetový gigant tvrdí, že Rockstar úmyselne brzdí ekosystém Androidu a technologický priemysel svojimi patentovými žalobami a sústredí sa predovšetkým na ekosystém a výrobcov okolo jeho vlastného OS. Najviac sa obáva o zariadenia Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 10, no snaží sa chrániť aj ostatných výrobcov, ako ASUS, HTC, Huawei, LG, Pantech, Samsung a ZTE. Tým však možno nebude vedieť pomôcť. Dôvodom má byť precedens vo forme rozsudku z apríla, kedy súd zakázal spoločnosti Cisco žalobami chrániť partnerské spoločnosti, ktoré si zakúpili jeho bezdrôtové smerovače porušujúce niekoľko patentov.

Či dokáže Google vzdorovať patentovému trollovi Rockstar ukáže až čas, rovnako ako aj to, či súdny spor medzi obidvoma stranami bude mať nejaký negatívny vplyv na Android. Ak sa chcete dozvedieť viac o patentových bojoch medzi Androidom a alianciou Rockstar, tak si nezabudnite prečítať článok — > Začal sa totálny útok na Android – patentové vojny sa možno dostanú na novú, „nukleárnu“ úroveň.

Zdroj: androidauthority

27.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+