MojAndroid

Podobne ako pri Google Glass, aj pre svoje kartónové okuliare vymyslel Google samostatný program. Ten má slúžiť na podporu developerom a vývoja aplikácií pre špeciálne (a lacné) riešenie virtuálnej reality od Googlu. Cardboard VR by mali fungovať podľa Googlu s akýmkoľvek modelom mobilu, bez rozdielu v tom, o akú verziu okuliarov pôjde. Google totižto okuliare vyrobené z kartónu vytvoril ako open-source projekt, a tak ich odnože môže vytvárať hocikto. Za všetkých spomenieme napríklad Asus, ktorý podobné okuliare predstavil spolu so smartfónom Zenfone 2. Google chce všekty typy Cardboard okuliarov spojiť a vytvoril na to špeciálny web. Ten po zadaní všetkých parametrov vydá autorom QR kód, ktorý bude skúžiť ľudom na vyrobenie kópie týchto okuliarov.

volvo-google-cardboard

Náš tip
Volvo umožní nahliadnuť do interiéru svojho nového SUV pomocou Google Cardboard

Po naskenovaní QR kódu mobilom sa všetky aplikácie vyrobené pre Google Cardboard prispôsobia optike, či materiálu, z ktorých sú okuliare vyrobené (hoci by boli aj kovové) a výrobcovia takto môžu spiatočne potvrdiť alebo vyvrátiť optimalizáciu daných aplikácií a hier. Pri tejto príležitosti spoločnosť Google vydala aj nové dizajnové manuály pre tvorbu takýchto aplikácií a aktualizovala Cardboard SDK pre Android a Unity. Kartónové okuliare s virtuálnou realitou si svoje miesto pomaly získavajú aj v školstve. Jednou z prvých inštitúcií, ktorá sa odhodlala na ich vývoj, je School of Engineering in Trinity College v írskom Dubline. Študenti na špeciálnej katedre vytvárajú pre VR okuliare priestorový zvuk budúcnosti.

Zdroj: Engadget

17.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+