MojAndroid

Koncom minulého roka predstavila spoločnosť Google nový AI model Gemini pre nástroje generatívnej AI, ktorý je priamou konkurenciou pre GPT-4 od spoločnosti Open AI. Okamžite sa stal aj základom pre chatbota Google Bard, ktorý bol predstavený ešte v prvej polovici minulého roka. Vylepšenú verziu Bardu však doteraz mohli využívať len Američania. Od tohto týždňa sa to však mení a oficiálne prichádza aj na Slovensko.

Gemini výrazne vylepšuje schopnosti Bardu

AI model Gemini je k dispozícii v troch rôznych variantoch: UltraPro a NanoUltra je najpokročilejší model, ktorý zvládne najzložitejšie úlohy. Model Pro je určený pre škálovanie širokého spektra bežnejších úloh a Nano je efektívnym modelom pre úlohy vykonávané priamo na smartfónoch.

Google Gemini
Gemini | Zdroj: blog.gogle.com

Verziu Gemini Pro využíva práve chatbot Google Bard, ktorý je hlavnou konkurenciou najpopulárnejšieho chatbota ChatGPT. Vo verzii s Gemini Pro sa Bard zlepšil v porozumení otázok používateľa, sumarizácii, uvažovaní, kódovaní a plánovaní. Spoločnosť Google na tomto rozšírení Barda spolupracovala aj s regulačnými orgánmi na ochranu osobných údajov.

Bard s Gemini Pro oficiálne na Slovensku

Najpodstatnejšou informáciou pre slovenského používateľa je to, že od 1. februára je už Bard s podporou Gemini Pro dostupný oficiálne aj na Slovensku. Ďalšou novinkou je aj možnosť overiť si odpovede Barda v slovenčine. Po kliknutí na zvýraznené frázy sa používateľovi zobrazia buď potvrdzujúce alebo vyvracajúce informácie nájdené prostredníctvom Vyhľadávača.

Aktuálna verzia nástroja Bard s modelom Gemini Pro je bezplatná. Môžete si ju vyskúšať na stránke bard.google.com. Konkurenciou je samozrejme spomínaný ChatGPT, ktorý má v obchode Google Play aj oficiálnu aplikáciu. Microsoft taktiež nedávno vydal aplikáciu CoPilot, ktorý je postavený práve na chatbote ChatGPT od spoločnosti Open AI.
Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S24 Ultra: AI bude novým štandardom
3.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+