MojAndroid

Spoločnosť Google oficiálne uviedla rozšírenú podporu svojho inteligentného hlasového asistenta s názvom Google Assistant. Do tejto chvíle bol súčasťou len Google smartfónov Pixel či Pixel XL. Teraz prichádza aj na ostatné smartfóny.

Náš tip
Google asistent: Nový Google Now, ktorý vám rozumie | Google I/O 2016

Google asistent bude dostupný už v najbližších dňoch prostredníctvom aktualizácie z obchodu Play. Aplikácia si vyžaduje len špecifikácie, ako 1,5 GB RAM či 720p displej. Google asistent bude služba dostupná pre všetky podporované smartfóny s Androidom 6.0 Marshmallow a novším.

asistant-google

Hlavnou funkciou je prinášať hlasové príkazy a interakciu s asistentom aj do menej vybavených Android smartfónov. V prvej vlne bude služba cielená pre anglicky hovoriacich zákazníkov v USA. Ďalšou aktualizáciou príde podpora pre Austráliu či Kanadu. Vo svojom domovskom jazyku dostanú  Google asistenta aj obyvatelia Nemecka. Ďalšie krajiny sľubuje Google pridať v aktualizáciách v priebehu tohto roka.

Zdroj: engadget

27.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+