MojAndroid

Spoločnosť Google na Twitteri oznámila, že do vyhľadávania pridala 50 nových 3D modelov zvieratiek, ktoré si pomocou rozšírenej reality (AR) môžete zobraziť priamo u vás doma. O nových modeloch informoval portál Android Police.

Nejedná sa o novú funkciu, no Google na nej stále pracuje a postupne pridáva nové modely. Google vám okrem modelov zvierat taktiež dokáže zobraziť aj modely planét, múzeí či ľudských orgánov.

Zoznam novo pridaných modelov zvierat

Akita Kokeršpaniel Škrečok Prasa Ši-cu
Austrálsky ovčiak Kojot Hroch Americký pitbulteriér Siamská mačka
Bígl Jazvečík Mačiatko Pudel Sibírsky husky
Border kólia Doberman Kórejsky džindo Šteňa Sphynx
Buldog Somár Mainská mývalia mačka Ragdoll Jednorožec
Bulteriér Fenek Maltézsky psík Panda červená Welsh Corgi
Cane Corso Nemecký ovčiak Dojnica Ruská modrá mačka Jorkširský teriér
Čivava Žirafa Nórska lesná mačka Malý bradáč Zebra
Veverička Nemecká doga Vôl Škótska klapouchá mačka Bengálska mačka
Čau čau Morské prasa Perzská mačka Šiba inu

3D modely zvierat zobrazíte pomocou AR priamo v Google vyhľadávaní

Na prezeranie modelov potrebujete zariadenie so systémom Android 7 alebo novším a zároveň vaše zariadenie musí podporovať platformu ARCore. Ak takéto zariadenie máte, jednoducho zadajte do vyhľadávania Googlu názov zvieraťa, ktorého 3D model si chcete prezrieť. Pod jeho fotkami a krátkym popisom sa vám zobrazí náhľad 3D modelu a krátky text, ktorý vás vyzýva, aby ste si dané zviera pozreli zblízka a v živej veľkosti.

Po kliknutí sa vám zobrazí 3D model zvieraťa, no len na bielom pozadí. Ak ho chcete zobraziť vo vašom priestore, kliknite na tlačidlo Vo vašom priestore. Následne vás aplikácia vyzve, aby ste telefón namierili na podlahu a po úspešnom nasnímaní priestoru vám zobrazí vaše zvieratko. To potom môžete presúvať, otáčať a zmenšovať alebo zväčšovať. Môžete si ho aj odfotiť alebo natáčať na video.

Náš tip
Český Seznam vyrazil do boja proti Google. Nárokuje si odškodné cez 9 miliárd korún
13.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+