MojAndroid

Aplikácie rozšírenej reality sa zatiaľ medzi používateľmi nerozšírili tak, ako by si predstavovala spoločnosť Google. Práve tá v obchode Google Play ponúka aplikačný balík Google ARCore, ktorý je priamym nástupcom projektu Google Tango. Ale aj prípade Googlu je väčšina ponúkaných AR funkcií skôr zábavou než užitočnou funkciou. Portál AndroidAuthority teraz prichádza s návodom, ako si pomocou Googlu v rozšírenej realite zobraziť 3D zvieratá a iné objekty.

Tiger alebo velociraptor priamo vo vašej obývačke

Funkcia funguje v klasickom Google vyhľadávači, ale len na mobilných zariadeniach. Postup je úplne jednoduchý. Stačí vo vyhľadávaní zadať meno zvieraťa v anglickom alebo slovenskom jazyku. Okrem jeho klasických fotografií alebo odborných informácií sa vám zobrazí aj panel s jeho 3D zobrazením. V ňom máte tlačidlo Zobraziť v 3D, ktoré vám umožní prezrieť si 3D animované zviera z každého uhla. Nechýbajú ani zvukové efekty, takže tiger zavrčí a mačka mňauká. To ale nie je všetko.

Po kliknutí na tlačidlo s názvom “Vo vašom priestore” sa vám zviera prenesie do vášho okolia pomocou rozšírenej reality. Je ale nutné povoliť internetovému prehliadaču prístup k fotoaparátu a ďalším senzorom. Polohu zvieraťa alebo jeho veľkosť si môžete samozrejme nastaviť aj manuálne.

Zároveň máte v pravom hornom rohu kruhové tlačidlo pre splynutie 3D objektu s prostredím. To znamená, že zviera bude sedieť presne na zemi alebo sa skryje za gauč. Okrem veľkého množstva zvierat je takýmto spôsobom možné zobraziť dinosaury, hmyz, autá, modul Apollo 11 alebo anatómiu človeka.

Aké sú hardvérové a softvérové požiadavky funkcie?

Funkcia 3D zvierat v Google vyhľadávači ale nefunguje na každom zariadení. Podporované sú napríklad smartfóny Samsung Galaxy S8, S9, S10, S20, Note 8, 9, 10, Google Pixely a niektoré modely LG, Motorola, OnePlus, Huawei, Oppo, Xiaomi a Sony. Podmienkou je systém vo verzii Android 7.0 a vyšší. V prípade iPhonov a iPadov je potrebný systém iOS 11 a vyšší. No a samozrejme aj výkonnejší hardvér, aby bolo zobrazenie 3D objektov v rozšírenej realite plynulé.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip má dostať svoju lacnejšiu alternatívu
24.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+