MojAndroid

Ešte včera v noci zverejnil Google štvrtú developer preview Androidu N. V nej Google prináša finálne verzie nových Android N API, takže developeri môžu konečne začať s testovaním svojich aplikácií v tejto verzii Androidu. Nová verzia Androidu N nesie označenie NPD56N a je dostupná pre zariadenia Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Pixel C, Nexus Player a Sony Xperia Z3. Stiahnuť a nainštalovať si ju môžete manuálne priamo zo stránok Googlu, prípadne si aktualizáciu stiahnite ako klasický update priamo v zariadení, pokiaľ ste súčasťou Android Beta programu.

android-n-nocny-rezim-1

Medzi najväčšie novinky v tejto verzii Androidu N patria už spomínané finálne API, ale aj oprava vyhľadávania zariadení a komunikácie cez Bluetooth LE. Google zo systému odstránil aj tzv. Launcher Shortcuts (aj s ich API) a zmenil aj niekoľko detailov týkajúcich sa multi-window funkcie a spúšťania aplikácií. Celý zoznam zmien nájdete na tomto odkaze. Aktualizácia je dostupná už v týchto chvíľach a pokiaľ máte podporované zariadenie, tak si ju môžete nainštalovať. Ak tak urobíte, napíšte nám, aké ďalšie novinky ste v Android N DP4 objavili.

Zdroj: Google

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.6.2016
 • qwert

  “Google zverejnil Android N Developer Preview 4. Vieme, aké novinky prináša” a potom v clanku: “Celý zoznam zmien nájdete na tomto odkaze”

  Dik za skvely clanok (v podstate o nicom)!

  Inak update dosiel, cca 330MB, Nexus 5X .. Zatial som nezaznamenal nejaku uzivatelsku zmenu

  • Doze tam už funguje prosím ťa?

  • “Medzi najväčšie novinky v tejto verzii Androidu N patria už spomínané finálne API, ale aj oprava vyhľadávania zariadení a komunikácie cez Bluetooth LE. Google zo systému odstránil aj tzv. Launcher Shortcuts (aj s ich API) a zmenil aj niekoľko detailov týkajúcich sa multi-window funkcie a spúšťania aplikácií.”

   Citácia z článku. Treba čítať s porozumením.

+