MojAndroid

Spoločnosť Google uverejnila novú verziu operačného systému Android. Ten nesie označenie Android 5.1 Lollipop a je minoritným vylepšením už existujúceho Androidu 5.0. Nová verzia systému prináša niekoľko noviniek, a to menovite podporu pre niekoľko SIM kariet v jednom zariadení, ochranu zariadení a hlasové hovory v HD kvalite na kompatibilných smartfónoch. Zatiaľ čo pri podpore viacerých SIM kariet a HD hovoroch netreba nič vysvetľovať, pri ochrane zariadení spomenieme, že ide o vylepšené zabezpečenie ukradnutého či strateného Android zariadenia. To ostane uzamknuté vašim Google účtom pred nálezcom či zlodejom, a to dokonca aj po obnovení na továrenské dáta. Okrem týchto zmien priniesol Google aj opravu menej viditeľných chýb a nedostatkov.

N6_HDVoice2

Nový Android 5.1 Lollipop je už teraz dostupný pre Nexus 5, Nexus 10 a Nexus 7 (2012 Wi-Fi). Pre ďalšie Nexus zariadenia budú zverejnené inštalačné súbory už v najbližších dňoch. Ak si chcete nový systém nainštalovať, stiahnite si ho pomocou nižšie uvedených odkazov a postupujte podľa tohto návodu.

Zdroj: Google, (2)

10.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+