MojAndroid

Emailová služba Gmail od Google sa dnes dočkala novej funkcie, ktorá umožňuje používateľom upravovať Microsoft Office dokumenty v prílohe správ. S jednoduchým kliknutím na novú ikonu v takýchto prílohách sa súbory konvertujú na relevantný Google formát a uložia na Google Drive, kde ich môžete upraviť podľa vlastných potrieb.

Google taktiež pridal podporu pre celkom 15 nových formátov Microsoft Office, vrátane prezentačných súborov (.ppsx, .pps), makier alebo súborov šablón. Vylepšená bola aj podpora pre grafy, obrázky alebo tabuľky.

Stále sa však objavujú prípady, kedy je jednoducho nutné upraviť dokumenty v pôvodnom formáte bez konverzie do tých od Google. Internetový gigant v tomto prípade odporúča využiť rozšírenie pre Chrome – http://goo.gl/FgMfk9. Po inštalácii rozšírenia sa súbory balíka Office, ktoré presuniete myšou do prehliadača Chrome alebo otvoríte v Gmaile, na Disku Google alebo v ďalších službách, otvoria na zobrazenie a úpravy v aplikácii Dokumenty, Tabuľky alebo Prezentácie.

Nová funkcia sa však v našom Gmaili zatiaľ neobjavila, takže si budeme musieť ešte chvíľu počkať, než dorazí aj na naše územie. Ak je funkcia pre vás prístupná, dajte nám vedieť v komentároch.

edit_from_gmail

Zdroj: Google, foto: Google

 

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+