MojAndroid

Občas sa stane, že zamestnanci nie sú obozretní a mailom pošlú na zlú adresu dokumenty, ktoré by nikdy nemali opustiť ich spoločnosť. Google preto spustil už dávnejšie službu Data Loss Prevention (DLP). Tá dokáže skenovať vybrané výrazy v tele e-mailov, ktoré odchádzajú z firemných účtov a upozorniť dozorného pracovníka na odosielanie informácií, ktoré sú pokladané za citlivé. Teraz však Google službu ešte vylepšuje a pridáva do nej možnosť skenovania príloh.

Náš tip
Gmail v6.0 prináša konečne formátovanie textu a okamžitú RSVP (APK)

Princíp fungovania je rovnaký, ako v prípade DLP. Ak zamestnanec do Gmailu vloží prílohu v podobe dokumentu (napríklad PDF alebo Word), Google ju oskenuje pomocou OCR (optické rozpoznávanie textu) technológie a rozpozná výrazy, ktoré obsahuje zamestnávateľom stanovený filter. Na maily, ktoré obsahujú citlivú informáciu, je potom upozornený nadriadený ešte predtým, ako samotný mail odíde z firemnej siete. Táto funkcia je dostupná iba pre spoločnosti, ktoré si platia služby Google Apps Unlimited. Hoci ide o zaujímavú a praktickú novinku, mnohým by sa nemuselo pozdávať, že Google skenuje ich prílohy v mailoch a vyhodnocuje ich niekde na serveri. Naše súkromie a osobné (firemné) tajomstvá tak budú v potenciálne v ohrození nielen pri posielaní samotného e-mailu, ale aj pri odosielaní dokumentov na servery Googlu. Čo dodať na záver? Ak chcete naozaj posielať citlivé informácie, posielajte ich prinajmenšom zašifrované, prípadne cez na to určené služby, nie obyčajný Gmail.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Engadget

2.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+