MojAndroid

Internetová bezpečnosť je dnes prioritou mnohých internetových spoločností. Nie je tak ničím zvláštnym, že mnoho z nich svoje aplikácie aktualizuje veľmi často, aby používateľom garantovala bezpečnosť. Google je, dá sa povedať, v tomto smere veľmi dôkladný a Gmail patrí medzi často aktualizované a teda viac menej bezpečné aplikácie. Najnovšia verzia pridáva ďalší z krokov, ktorý vás ochráni pred nechcenými kliknutiami v mailoch. Tie sa dnes pomerne často šíria v podobe rôznych reklamných správ a spamu, ktorý nabáda k navštíveniu rôznych pochybných stránok. Častokrát ide o takzvaný phising, teda o podvodnú stránku, ktorá je na prvý pohľad podobná tej originálnej, avšak jej cieľom je získať od užívateľov prihlasovacie mená a heslá. Vďaka novej aktualizácii vám v prípade, ak bude email obsahovať odkaz, ktorý je zapísaný v databáze nebezpečných stránok, zobrazí upozornenie, ktoré poznáme napríklad z počítačov. Vďaka tomu si môžete napríklad podrobnejšie pozrieť adresu odkazu na ktorý smerujete, a všimnúť si prípadnú podvodnú stránku.

Náš tip
Gmail začne skenovať dokumenty v prílohách, chce zabrániť šíreniu citlivých informácií

Druhou, nie menej zaujímavou novinkou, je ochrana pred vládou sponzorovanými pokusmi o prienik do účtu Google. Spoločnosť začala používať protokoly, ktoré vás na ne upozornia v prípade, ak by sa do vášho účtu snažil dostať niekto nepovolaný, a tento útok by mal všetky indície vládou financovaných prienikov. Google uvádza aj to, že väčšina používateľov zrejme túto novinku nepocíti, nakoľko takto motivované útoky majú podiel iba 0.1 % z celkovo vykonaných pokusov o hacknutie účtu. Jedná sa zväčša o novinárov, fotografov, či napríklad spisovateľov. Aj tak je však správa, že sa Google neustále stará o bezpečnosť svojich užívateľov, potešujúca.

gmail_security_2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Androidauthority.com

28.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+