MojAndroid

Ak patríte medzi bežných užívateľov e-mailového účtu od Google, až doteraz ste sa museli uspokojiť s tým, že ste si vybrali meno pred zavináčom a používali takúto e-mailovú adresu s koncovkou @gmail.com. V prípade, že Gmail používate aj v pracovnej sfére a máte zakúpený balík Gmail for Work, môžete toto obmedzenie obísť a prispôsobiť si adresu aj za zavináčom. Táto možnosť ale vyžaduje pomerne drahé predplatné, ktorého súčasťou sú aj rôzne ďalšie možnosti, o ktoré bežný užívateľ nemá záujem.

Na stránkach Google sa ale teraz objavila nová možnosť – za 2 USD mesačne si môžete vybrať vlastnú e-mailovú adresu v tvare vy@vašemeno.com a používať tak jedinečnú e-mailovú adresu, po ktorej ste vždy túžili. V rámci tohto balíčka nedostanete nič navyše, iba spomínanú špecifickú adresu, no ak nič iné nepožadujete, môžete výrazne ušetriť oproti balíčkom funkcií Gmail for Work.

gsmarena_002

Táto novinka ale zatiaľ nie je verejne dostupná a objavila sa iba náhodou na stránkach Google, pričom pri ďalšom postupe registráciou sa objavila informácia o tom, že funkcia bude dostupná čoskoro. Uvidíme, kedy sa tak stane, no keďže už bola funkcia na internete zachytená, na jej oficiálne predstavenie zrejme nebudeme musieť čakať veľmi dlho.

Zdroj: GSMarena

18.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+