MojAndroid

Už nejakú dobu sa špekuluje o predstavení smartfónu Nothing Phone (2). Jeho výrobca Nothing si však ešte pred predstavením prichystal jedno malé prekvapenie. Značka odhalila pre chystaný smartfón a pravdepodobne aj jeho predošlú generáciu nástroj Glyph Composer. Informáciu priniesol portál AndroidAuthority.

Glyph Composer
Glyph Composer | Zdroj: AndroidAuthority.com

Na čo slúži nástroj Glyph Composer?

Glyph Composer umožní majiteľom týchto dvoch smartfón  vytvoriť si vlastné tzv, Glyph zvonenie. Oproti bežným zvoneniam sa rôznymi spôsobmi synchronizuje s ikonickým osvetlením Glyph na zadnej strane smartfónov tohto výrobcu. Podobnú funkciu mal hlúpy mobilný telefón Nokia 3220 na začiatku 21. storočia.

Na priloženom videu môžete vidieť, ako nástroj funguje napríklad s hudbou skupiny Swedish House Mafia. Používatelia si samozrejme môžu vytvoriť aj svoj vlastný 8 až 10-sekundový vyzváňací tón. Podľa portálu bude  v ponuke viac zvukových balíkov, z ktorých si budú môcť používatelia vybrať. Video tiež odhaľuje podobu smartfónu Nothing Phone (2).

Nothing Phone (1) Glyph
Osvetlenie Glyth na predošlej generácii Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ten bude mať oproti predošlej generácii na zadnej strane menšie samostatné svetlá, čo by malo umožniť podrobnejšie ovládanie svetelných efektov. Nothing Phone (2) má prísť na trh s čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 a batériou s kapacitou 4 700 mAh, čo prinesie vyšší výkon a snáď aj výdrž než v prípade predošlej generácie.

Náš tip
Bezkontaktné platenie mobilom bude pohodlnejšie
28.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+