MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu George od Slovenskej sporiteľne.

Od októbra 2020 aj v AppGallery

S aplikáciou George od SLSP, ktorú stiahnete v obchode AppGallery, je jedno či ste v práci, na dovolenke alebo v autobuse. Svoje financie máte vždy poruke. Stačí mať prístup k internetu. Aplikácia sa prvýkrát v obchode Huawei AppGallery objavila 19. októbra 2020.

George dokáže automaticky ukladať všetky zadané IBAN-y, ktorým je možné priradiť konkrétne mená. Odpadá tak nutnosť pamätať si zložité čísla. Do aplikácie sa je možné prihlásiť jednoducho pomocou odtlačku prsta. K dispozícii je aj prihlasovanie pomocou číselného kódu.

Aplikácia dokáže pomocou fotoaparátu naskenovať kód IBAN, QR kód, čiarové kódy a aj poštovné poukazy. Platenie sa tým zrýchli a zjednoduší. Súčasťou je aj menová kalkulačka, pokiaľ používateľ povolí aj prístup k polohe, aplikácia dokáže prepočítavať automaticky v závislosti od krajiny, v ktorej sa nachádza. Zaujímavou možnosťou je nastavenie vlastných farieb, mien a fotografií. Zmeniť je možné aj usporiadanie hlavnej stránky.

george appgallery
Zdroj: Huawei AppGallery

 

“Ako najväčšia digitálna a mobilná banka robíme všetko pre to, aby naše internetové bankovníctvo mohlo pohodlne využívať čo najviac ľudí. Už dnes má George takmer milión fanúšikov, z ktorých viac ako 675 tisíc používa aj mobilnú apku.  Preto sme sa rozhodli priniesť najobľúbenejšie digitálne bankovníctvo aj pre majiteľov telefónov značky Huawei bez Google služieb. Aplikácia pre Huawei telefóny má všetky funkcionality ako tie, ktoré fungujú pre majiteľov s operačným systémom Android a iOs. Jediný rozdiel je prirodzene v tom, že táto apka nie je prepojená so službami Google Pay a Apple Pay.”

Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne

George
Zdroj: Miroslav Schwamberg

“Vieme, aké dôležité sú pre používateľov smartfónov bankové aplikácie. Fakt, že v AppGallery čerstvo pribudol práve George, ktorý je lídrom v elektronickom bankovníctve na Slovensku, vnímame ako veľký krok dopredu. Naďalej neustále pracujeme na rozširovaní ponuky lokálnych aplikácií.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko

Náš tip
AppGallery: Koľko má aktívnych používateľov a porovnanie s Google Play
2.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+