MojAndroid

Používatelia Android smartfónov majú k dispozícii obchod s aplikáciami Google Play. Donedávna tomu tak bolo aj pre modely od spoločnosti Huawei, až kým nevyvrcholila obchodná vojna s USA a smartfóny čínskej spoločnosti boli od Google Play odrezané. Čínsky výrobca mal k dispozícii aj vlastný obchod Huawei AppGallery, avšak ten bol využívaný väčšinou v domovskej Číne. U nás sa tak museli návyky používateľov zmeniť. Aplikácie, ktoré bežne inštalovali prostredníctvom Google Play, teraz inštalujú cez AppGallery.

O tom, aký obchod AppGallery je, ako funguje a aké aplikácie ponúka, sme už na našom webe informovali viackrát. Vyberáme preto tie najzaujímavejšie a najdôležitejšie články:

Keďže Huawei patrí medzi svetových TOP výrobcov, je jasné, že obchod AppGallery bude využívaný značne. Minimálne používateľmi, ktorí vlastnia minuloročné modely a novšie. Ak nepočítame rôzne alternatívne obchody, ktoré z dôvodu bezpečnosti neodporúčame, je AppGallery jediným miestom, kde je možné aplikácie inštalovať.

Zdroj: Radovan Hlôška

Poďme sa teda pozrieť na to, koľko aktívnych mesačných používateľov má tento obchod a porovnajme si to s Google Play. Každému je pravdepodobne jasné, že Google Play na tom bude z pohľadu počtu používateľov jednoznačne lepšie.

Google Play má štyrikrát viac aktívnych používateľov ako Huawei AppGallery

Avšak 530 miliónov aktívnych používateľov mesačne v prípade AppGallery je slušné číslo. Aj keď počítame, že značná časť z nich pochádza z Číny. Pre porovnanie, aktívnych používateľov obchodu Google Play je vyše 2 miliardy. Za posledných 12 mesiacov Google zaznamenal spolu viac ako 115 miliárd stiahnutých aplikácií a hier.

Huawei P40 Pro fotoaparat
Huawei P40 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Huawei P40 Pro v slovenských e-shopoch

To, že sa počet používateľov AppGallery zvyšuje, nie je žiadnym prekvapením. Huawei na svojom obchode aktívne pracuje a neustále v ňom pribúdajú nové aplikácie. Bohužiaľ, počet dostupných aplikácií a hier v Google Play nikdy nedosiahne. V poslednom roku sa zvýšil počet zaregistrovaných vývojárov o 77 %, spomína Fonearena.

Dokázali by ste prejsť z obchodu Google Play na AppGallery? Chýbali by vám nejaké aplikácie, ktoré v tomto obchode zatiaľ nie sú? Dajte nám vedieť v komentároch pod týmto článkom.

2.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+