MojAndroid

Samsung vyvinul vlastnú funkciu, ktorá používateľovi povoľuje rýchlym spôsobom prepájať bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds medzi ostatnými Samsung zariadeniami. Nevýhodou však je, že táto vymoženosť funguje iba medzi prístrojmi tej istej značky. Zdroj SamMobile teraz prezradil, že Fast Pair od Google prichádza na Wear OS. Týkať sa to bude aj inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch4. Čo to znamená?

Samsung Galaxy Watch4 dostávajú podporu pre Fast Pair

Zo zoznamu zmien, zverejneného na stránke 9to5google vieme, že americký gigant Google implementuje do operačného systému Wear OS funkciu Fast Pair. Prichádza v update s označením Google Play Services v22.24. Aktualizácia bola podľa webu Android Police vydaná 24. júna, no na Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic dorazí trochu neskôr.

samsung galaxy watch4
Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Fast Pair ukladá informácie o pripojených bezdrôtových zariadeniach na váš Google účet. Následne sa tieto informácie zosynchronizujú medzi všetky vaše prístroje, ktoré sú prepojené s vašich Google účtom. Pripájanie bude potom prebiehať cez notifikačnú lištu, čo je omnoho efektívnejšie, ako stále na novom zariadení prechádzať do nastavení a manuálne svoje príslušenstvo párovať.

K smart hodinkám Galaxy Watch4 teda pripojíte príslušenstvo rýchlejšie a jednoduchšie, čo určite poteší najmä tých, ktorí využívajú svoje hodinky ako médium na streamovanie hudby do svojich bezdrôtových slúchadiel.

Náš tip
Pokuta austrálskej pobočke Samsungu ukazuje limity vodeodolnosti smartfónov

27.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+