MojAndroid

Senzory v smart hodinkách spoločnosti Samsung patria určite k tým najlepším na trhu, ale sú situácie, kedy nemusia fungovať úplne korektne. Príkladom je potetované zápästie používateľa, ktoré môže narušiť správnu funkčnosť senzorov. Podľa portálu SamMobile by tento problém mala ešte tento rok vyriešiť aktualizácia hodiniek Samsung Galaxy Watch5 a aj Galaxy Watch4.

Aktualizácia príde v druhej polovici roku

Prečo je tetovanie na zápästí pre smart hodinky problém? Atrament môže zabrániť senzorom zistiť, kedy hodinky používateľ nosí na zápästí. Funkcia detekcie nosenia jednoducho nefunguje správne. Tetovanie môže tiež zmiasť senzor až takým spôsobom, že hodinky nezačnú merať kondíciu a zdravie používateľa.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento problém sa týka väčšiny smart hodiniek vrátane populárnych Apple Watch. Dobrou správou však je, že Samsung pracuje na riešení. Moderátor oficiálneho fóra Samsung, ktorý je zodpovedný za aplikáciu Galaxy Wear, nedávno zverejnil odpoveď používateľom na túto tému. Vysvetlil, že vývojári Samsungu pracujú na pridaní funkcie, ktorá by mala zlepšiť detekciu nosenia s tetovaním na zápästí.

Moderátor tvrdí, že aktualizácia bude vydaná v druhej polovici roku 2023. Ide tak o široký časový rámec, čo naznačuje, že funkcia bude súčasťou aktualizácií na systém Wear OS 4 s One UI Watch 5. Tento systém bude debutovať v novej generácii smart hodiniek Samsung Galaxy Watch6, a to 27. júla, pričom neskôr bude dostupný aj pre Galaxy Watch 4 a Watch 5.

Náš tip
WhatsApp vylepšuje transfer histórie konverzácií
3.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+